CEDEVITI PROTIV BUDUĆNOSTI IGRA SAMO POBJEDA

Tko izgubi večeras (19.45) u Zagrebu, izgubio je praktički svaku šansu za četvrtfinale. U slučaju Cedevite to bi bio neuspjeh budući da su na Velesajmu kao cilj istaknuli plasman u četvrtfinale.

Košarkaši Cedevite su traumu zbog izgubljene utakmice u Trentu (72-83) u prvom kolu Europskog kupa djelomično izliječili protiv Cibone u regionalnoj ligi. Uvjerljiva (91-68) pobjeda u gradskom derbiju barem je malo isprala gorak okus od prošlotjednog poraza na sjeveru Italije.

Podsjetimo, Cedevita je u Trentu pred kraj prvog poluvremena imala velikih +18 i napad za +20, ali je brzopletim šutovima i promašajima veliku prednost dobrim dijelom prokockala u zadnjoj minuti prvog dijela, pa se na poluvrijeme otišlo s, još uvijek sigurnih, +11. No, ni to na kraju nije bilo dovoljno. Pet minuta Cedevita nije zabila, pa je Trento korak po korak preokrenuo rezultat u svoju korist, nanijevši našem prvaku na
kraju neugodan poraz.

Večeras (19.45) u dvojci Doma sportova Cedevita ima novi europski ispit. U goste joj dolazi podgorička Budućnost i rekli bismo kako Zagrepčane ne očekuje samo popravni ispit, nego i zadnja prilika u borbi za jedno od prva dva mjesta i plasman u četvrtfinale Europskog kupa. Sve osim pobjede, po mogućnosti uvjerljive, značilo bi oproštaj od četvrtfinalnih snova već nakon dva odigrana kola.

„Uvjeren sam da smo bolja momčad. Važno je igrati čvrsto u obrani i kontrolirati skok i onda sam siguran da smo bolja momčad. No, to ćemo morat pokazati na parketu. Budućnost se sigurno osjeća kao odlična momčad, pogotovo nakon velike predstave protiv Crvene zvezde u kojoj su bili vrlo raspoloženi. To nam zato treba biti dodatni motiv za koncentraciju kako se Budućnost ne bi raspucala. Mi smo i u Trentu dobro branili, pa su nam Talijani preko ruke u zadnjim sekundama napada pogađali šutove. Znam samo da kod kuće ne smijemo izgubiti, jer bi se time znatno udaljili od prolaska“, najavio je dvoboj protiv Budućnosti Cedevitin trener Jure Zdovc.

Budućnost je, kao što je i Zdovc istaknuo, odradila veliki posao u ponedjeljak u borbi za regionalnu jedinicu. Slavila je protiv Crvene zvezde i drugi put ove sezone i tako pred Beograđanima u ABA ligi ima veliku prednost. Hoće li to u konačnici biti dovoljno za prvo mjesto ovisit će i o dvoboju protiv Cedevite za nekoliko kola, ali i o rezultatu Cedevite kod Crvene zvezde u nedjelju. Kako bilo, to je u ovom trenutku u drugom planu

Večeras se igra za europske bodove, a i jednima i drugima igra samo pobjeda. Budućnost je, naime, u prvom kolu izgubila doma protiv ruskog Lokomotiva iz Kubana (62-68), pa ni Crnogorci, kao ni naš prvak, nemaju pravo na još jedan poraz. Tko izgubi večeras u Zagrebu izgubio je praktički svaku šansu za četvrtfinale. U slučaju Cedevite to bi bio neuspjeh budući da su na Velesajmu kao cilj istaknuli plasman u četvrtfinale. Dodajmo još kako u drugom okršaju skupine Trento gostuje kod Lokomotiva u Kubanu.